GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 21-06-2024
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Jubileusz Złotych Godów

Państwo Halina i Franciszek Bąkowie z Pągowa 26 listopada obchodzili Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej wyjątkowej okazji pięknego jubileuszu Złotych Godów Pan Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków wraz z Panią Ireną Wagner-Cichosz Sekretarz Gminy i Panią Krystyną Bochniak Inspektorem ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych, odwiedzili Szanownych Jubilatów, wręczając im list gratulacyjny i kwiaty. „Pięćdziesiąt lat temu złączeni węzłem małżeńskim wyruszyliście na nową drogę życia. Dziś gratuluję Wam, że dotrzymaliście przysięgi małżeńskiej i życzę, aby ta miłość dalej w Was trwała” – życzył Dostojnym Jubilatom Pan Bogdan Zdyb.

Państwo Bąkowie zostali również odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Medale, legitymacje i list gratulacyjny zostały wręczone Państwu Bąk w tym samym dniu.

50LatBakowie.jpeg

Państwo Bąkowie zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wilkowie, natomiast ślub kościelny odbył się w Pągowie. Pani Halina mieszkała w Bukowiu, następnie w 1960 roku przeniosła się z rodzicami do Pągowa. Pan Franciszek pochodzi z Dolnego Śląska z  miejscowości koło Legnicy i również przyjechał do Pągowa w 1960 roku. Tu Państwo Bąkowie się poznali i pobrali. W Pągowie również zamieszkali po ślubie i mieszkają do dziś.

Państwo Bąkowie mają dwóch synów Kazimierza i Sławomira. Doczekali się czwórki wnucząt: dwóch wnuczek i dwóch wnuków oraz mają jednego prawnuka. Pani Halina pracowała na gospodarstwie swoich rodziców i wychowywała dzieci. Później pracowała w zakładzie obuwniczym w Namysłowie. Pan Franciszek natomiast przez 45 lat pracował w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Pągowie jako traktorzysta.

Pani Halina jest osobą bardzo radosną, życzliwą i aktywną. Uczestniczy w życiu Pągowa. Zbiera składki parafialne, opiekuje się zakrystią oraz jest nieocenioną pomocą proboszcza w śpiewaniu podczas mszy. Państwo Bąkowie są bardzo pogodni i mimo upływu lat czują się nadal dobrze. Życzymy Szanownym Jubilatom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności na dalsze lata oraz doczekania w zdrowiu i dostatku Diamentowych Godów.

Krystyna Bochniak

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności