GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Podsumowanie sezonu piłkarskiego

W niedzielę 13 listopada 2016 r. została rozegrana ostatnia trzynasta kolejka rundy jesiennej w piłkarskiej klasie A. Na zakończenie sezonu rundy jesiennej drużyna GKS Widawa Wilków podejmowała na własnym boisku Klub LZS Znicz Włochy (2-1). Natomiast oficjalne podsumowanie sezonu odbyło się 17 grudnia w Domu Kultury w Wilkowie. W spotkaniu oprócz piłkarzy drużyny GKS Widawa Wilków uczestniczył Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków wraz ze Zbigniewem Błaszczykiem, Zbigniewem Reczuchem oraz Edwardem Szulakowskim - Radnymi Gminy Wilków.

Spotkanie było podsumowaniem kilku miesięcy ciężkiej pracy. Podczas rozegranej rundy jesiennej były wzloty i upadki, jednak z każdego rozegranego spotkania zawodnicy jak i trener wyciągnęli wnioski do pracy na przyszłość. Każdy zawodnik w meczu jak i na treningach starał się dawać z siebie jak najwięcej, zarządowi klubu od początku przyświecał jeden cel, którym była dobra zabawa, a nie wynik wywalczony za wszelką cenę. Drużyna z Wilkowa zakończyła rozgrywki rundy jesiennej na 8 miejscu w grupie I piłkarskiej klasy A, co można uznać za miłą niespodziankę na zakończenie sezonu piłkarskiego. Prezes Klubu Marcin Makara nie kryjąc satysfakcji z odniesionych wyników podkreśli, że bez ogromnego wsparcia samorządu lokalnego nie udałoby się drużynie funkcjonować na tak wysokim poziomie. Prezes zaznaczył również, że nie byłoby sukcesu gdyby nie wspaniała atmosfera w szatni, a dzięki zdobytemu doświadczeniu w rundzie jesiennej z dużym optymizmem oczekuje rozpoczęcia rundy wiosennej.

Drużyna z Wilkowa grając pod wodzą nowego trenera Grzegorza Marciniaka z Bierutowa w rundzie jesiennej rozegrała 13 spotkań, z czego 5 wygrała 3 przegrała a 4 zremisowała i zgromadziła na swoim koncie 19 punktów. Prezes Klubu Marcin Makara podziękował za wszelką pomoc i współpracę na rzecz klubu - sportowców: Bogdanowi Zdybowi - Wójtowi Gminy Wilków, Kazimierzowi Olchawa, Radnym Gminy Wilków: Zbigniewowi Błaszczyk, Zbigniewowi Reczuch i Edwardowi Szulakowskiemu, Dorocie Birskiej, Wiesławowi Kwietniowi, Mariuszowi Jabłońskiemu oraz wszystkim sportowcom, działaczom, sympatykom piłki nożnej.

Na zakończenie części oficjalnej Stanisław Gąsior - Prezes Gminnego Zrzeszenia „Ludowe Zespoły Sportowe” w Wilkowie pogratulował zawodnikom i działaczom osiągniętego sukcesu stwierdził, że piłka nożna na stałe wpisała się w środowisko Wilkowa i jest prawdziwą wizytówką naszej gminy.

Gminne Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Wilkowie - Klub GKS Widawa Wilków finansowany jest ze środków publicznych otrzymanych na realizację zadania pn.: „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na terenie Gminy Wilków z wyłączeniem sportu dla dzieci i młodzieży do lat 17”. Dotacja została przyznana w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Wilków w dniu 28 stycznia 2016 r. na realizację zadań w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2016 r. przez organizacje pozarządowe.

Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia
„LZS” w Wilkowie

Stanisław Gąsior

 

PODZIĘKOWANIA

W imieniu całego zespołu GKS Widawa Wilków pragnę serdecznie podziękować Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków, właścicielom firmy"Wil-Met" z Wilkowa, właścicielowi sklepu sportowego „METKA” z Namysłowa oraz właścicielowi Studia Poligraficznego “MIRLO” z Namysłowa za wsparcie finansowe i rzeczowe naszego klubu w sezonie 2016.

Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia
„LZS” w Wilkowie

Stanisław Gąsior

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności