GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 20-05-2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT DOMU KULTURY W WILKOWIE 2011r.

ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT

PICT2678.jpeg

 Rozpoczął się długo oczekiwany remont budynku Domu Kultury w Wilkowie. Głównym wykonawcą inwestycji, która kosztować będzie ok. 1,4 mln zł. jest firma budowlana „KUBOT’ z Kępna. 

Zmieni się nie tylko estetyka i ogólny wygląd budynku, ale poprawią się także warunki przyjęć mieszkańców jak również warunki pracy dla urzędników. Planowane zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na czerwiec 2012 r. Po przebudowie obiekt zyska nie tylko wspaniały wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim będzie nowoczesny i funkcjonalny. Projektanci uwzględnili potrzeby osób niepełnosprawnych i w znaczący sposób zlikwidowali bariery komunikacyjne. Budynek po remoncie zyska dwie sale, z czego jedna widowiskową, a drugą multimedialną, cały obiekt będzie klimatyzowany i monitorowany Zaplecze kuchenne jak i sanitarne zostanie dopasowane do wymogów unijnych.

Inwestycja w dużej cześci zostanie sfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013, działanie 313,322, 323 Odnowa i rozwój wsi. Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie tej inwestycji odbyło  się w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu w dniu 30 .09.2011 r. przez Wójta Gminy Wilków Bogdana Zdyba i Skarbnik Gminy Teresę Żółtaszek oraz Marszałak Województwa Józefa Sebestę.

 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności