GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 21-06-2024
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

WILKOWIANIE KOLĘDY

 

WILKOWIANIE KOLĘDY

 

   Zespół ludowy Wilkowianie z Wilkowa wydał swoją drugą płytę

pt. „Wilkowianie Kolędy”.

projekt.jpeg

Tytuł albumu Wilkowianie Kolędy” jest maksymalnie prosty i łatwy do zapamiętania. Płytę wydano w ilości 140 egzemplarzy. Na wydanym właśnie krążku można usłyszeć10 najpopularniejszych polskich kolęd i pastorałek, które niejednego słuchacza mogą przyjemnie zaskoczyć.

 

- Myślę, że ta płyta to wspaniały prezent, który może wzbogacić przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Nagraliśmy znane kolędy np. “Cicha noc”.  To dzięki hojności naszego Wójta kolejne pokolenia będą mogły korzystać z dziedzictwa kulturowego, które jest udziałem współczesnych ludzi – mówi Janina Łuczek, z zespołu ludowego Wilkowianie.

W 2005 roku w Wilkowie powstał ludowy zespół Wilkowianki. Od początku swojej działalności zespół Wilkowianki działa przy Domu Kultury w Wilkowie. Obecnie zespół funkcjonuje pod nazwą Wilkowianie. Zespół składa się z 12 osób i w  swoim repertuarze posiada głównie pieśni ludowe, patriotyczne i kościelne. Swoją działalnością promuje Gminę Wilków w przeglądach artystycznych jak również na wszelkiego rodzaju uroczystościach świeckich i kościelnych. Ciekawostką wydanej płyty jest fakt, że zasponsorował ją z własnych pieniędzy Wójt Gminy Wilków Bogdan Zdyb.
-O świąteczny krążek można pytać w kościele p.w. św. Mikołaja w Wilkowie. Fundusze zgromadzone ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby chóru. – Jeżeli zainteresowanie okaże się duże, możemy zwiększyć ilość płyt – dopowiada Zdzisław Konefał kierownik zespołu.

 

                                                                                          Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności