GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 20-05-2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Święto pieczonego ziemniaka w Idzikowicach

Ziemniak -pospolite,a jednak wspaniałe warzywo przyrządzane w naszej kuchni na setki sposobów,stał się pretekstem do wspólnej zabawy . Pod hasłem ,,Święto Pieczonego Ziemniaka" na terenie boiska sportowo-rekreacyjnego w Idzikowicach w dniu 13.10.2007r.zorganizowano mini festyn.Uroczystość rozpoczeła się rozpaleniem ogniska .Święto urozmaiciły zabawy, konkursy, stoiska gastronomiczne oraz loteria fantowa.Największa atrakcją dla dzieci był przejazd samochodem strażackim.
Do lokalnej imprezy dołączyła również Publiczna Szkoła Podstawowa w Idzikowicach w ramach projektu unijnego ,,SZKOŁA NA TAK". Pod przewodnim hasłem programu ,,AKTYWNA POCZEKALNIA" zorganizowane były konkursy sportowe zarówno dla dzieci młodszych, jak imłodzieży. Mimo że popołudnie było chłodne konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Slalomy, rzuty, oraz biegi miały liczną obsadę. Swoje dzieci dopingowali rodzice i dziadkowie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymywali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.Dla wszystkich uczestników konkursów sportowych przygotowane były kiełbaski na gorąco.
Uroczystość zakończył oczywiście tytułowy bohater w postaci pieczonej i zabawa z panem Mareckim do póżnych godzin nocnych .
Świeto Pieczonego Ziemniaka w sobotnie popołudnie zjednoczyło lokalną społeczność, rozbawiło najmłodszych i przyczyniło się do większej integracji mieszkańców Idzikowic.
Szczególne podziękowania należą się paniom Janinie Borgulat, Marii Ozga i panom Antoniemu Płocieniczakowi, Waldemarowi Piechota, Wiesławowi Kwiecień, Zygmuntowi Pniewskiemu oraz mieszkancom Idzikowic, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie imprezy.
Opracowały:Maria Staniec i Iwona Zielińska

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności