GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 20-05-2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

V Ognisko Patriotyzmu

Ognisko zorganizowane zostało wspólnie z Wójtem Gminy Wilków – Panem Bogdanem Zdyb, który po raz 5 włączył się w jego organizację i na stałe wpisał to wydarzenie w kalendarium obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Wilków. W tym roku przybyło do nas ok.120 osób, gościliśmy min:
Pana Bartłomieja Stawiarskiego - Posła na Sejm RP z ramienia Partii PiS;
Pana  Konrada Gęsiarza - Wicestarostę Powiatu Namysłów;
Pana Mariusz Jabłońskiego – Członka Zarządu Powiatu Namysłowskiego;
Księdza Andrzeja Ilnickiego - Proboszcza Parafii Przeczów;
Radnych, sołtysów  okolicznych wsi, dyrektorów i nauczycieli szkół w obrębie Gminy Wilków;
Strażaków z PSP Namysłów oraz OSP w Wilkowie, uczniów i absolwentów szkoły, ich rodziców i członków rodzin, przyjaciół.

ognisko patriotyzmu 2017.jpeg

Uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny wspominający dzieje narodowe, bohaterów i marzenia wielu Polaków w niewoli narodowej,  wspólny śpiew ubogacał Zespół Ludowy „Wilkowianie” a także akompaniament gitar pań Bożeny Puszczewicz i Iwony Cholaś.

99 rocznica odzyskania niepodległości to doskonała okazja, aby to szczególne święto narodowe, obchodzić wspólnie z najmłodszym pokoleniem Polaków – dając im wyjątkową lekcję historii zawartą na kartach śpiewnika, w strofach pieśni powstańców, legionistów, żołnierzy, a także stwarzając wszystkim okazję do nowego odkrycia, zrozumienia i zdefiniowania własnego pojęcia patriotyzmu.

W tym szczególnym  dniu oddaliśmy cześć wszystkim bohaterskim Polakom, którzy poświęcili własne życie, młodość, rodziny i stanęli gotowi służyć Ojczyźnie aby następne pokolenia Polaków mogły żyć w pokoju i zgodzie w wolnym kraju. W blasku ogniska, w piękny pogodny wieczór popłynęły takie pieśni, jak „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „ Rozkwitały pąki białych róż” czy „Kadrówka”.

Pracownicy szkoły częstowali wszystkich gorącą herbatą, kawą i chrustami specjalnie przygotowanymi na ten wieczór przez panie kucharki. Rozdano ponad 100 śpiewników które cieszyły się, jak co roku  dużym zainteresowaniem, wszyscy otrzymali biało – czerwone kotyliony oraz chorągiewki, przygotowane przez uczniów szkoły. Tegoroczne obchody święta niepodległości stały się radosnym przypomnieniem wydarzeń z 1918 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności