GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 22-05-2024
Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Kolejne wycieczki dla dzieci

Kolejne wycieczki dla dzieci

 

 

W ramach letniego wypoczynku dla dzieci z terenu naszej gminy zorganizowaliśmy kolejne, jednodniowe, autokarowe wycieczki.

Pierwsza odbyła się w dniu 12 sierpnia po naszym województwie a dokładnie na Górę Świętej Anny i do Ogrodu Zoologicznego w Opolu.

Na Górze Świętej Anny z przewodnikiem – ojcem franciszkaninem  zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą – Sanktuarium św. Anny gdzie znajduje się cudami słynąca figurka – relikwiarza św. Anny Samotrzeć z XV w., Grotę Lurdzką, zespół kaplic kalwaryjskich, Kaplicę Koronacji Matki Bożej. Ponadto na trasie naszej pieszej wędrówki po Górze św. Anny znalazł się pomnik św. Franciszka, ołtarz papieski – gdzie odbyły się nieszpory odprawione przez Jana Pawła II podczas Jego drugiej pielgrzymki do Ojczyzny w 1983 roku, Pomnik Czynu Powstańczego i amfiteatr skalny. Dzieci z zainteresowaniem oglądały i słuchały ojca Ambrożego,
który w ciekawy sposób przekazywał fakty i wydarzenia związane z kultem św. Anny i dziejami franciszkanów. Kolejnym etapem naszej wycieczki był McDonald w Opolu a następnie pełni zapału ruszyliśmy do Ogrodu Zoologicznego, który  znajduje się na Wyspie Bolko. Opolski Ogród Zoologiczny jest zieloną oazą spokoju i relaksu. Zajmuje on powierzchnię 20 ha, przebywa tam około 1000 zwierząt w 227 gatunkach: ssaki, ptaki, gady, płazy i bezkręgowce. Podstawowym zadaniem ww. ogrodu jest rozmnażanie zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz rola azylu dla zwierząt, które utraciły swoje „ojczyzny”.

Natomiast w dniu 28 sierpnia spędziliśmy trzygodzinny pobyt w parku wodnym „Atol” w Oleśnicy. Dzieci bardzo chętnie korzystały z różnorodnych atrakcji znajdujących się na basenie, jednak najbardziej oblegana była dwutorowa zjeżdżalnia.

Jak wszystko co miłe, ma swój początek i koniec, tak samo
jest z wycieczkami, przychodzi czas na powrót do domu. Dzieci wracają zadowolone,  uśmiechnięte i szczęśliwe co dla nas organizatorów jest najważniejsze.

            Rodzice za moim pośrednictwem serdecznie dziękują kierownictwu Urzędu Gminy w Wilkowie za zorganizowanie wycieczek a opiekunom za sprawowanie opieki nad dziećmi.

 

             Opr. Dorota Birska – podinspektor ds. kultury i sportu

                                                  w Urzędzie Gminy w Wilkowie

 

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności