Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 07-06-2023
Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

ROZSTRZYGNIĘCIE XV POWIATOWEGO KONKURSU SZOPKA BETLEJEMSKA WILKÓW – NAMYSŁÓW - 17 grudnia 2009rr.

Rozstrzygnięcie 
XV Powiatowego Konkursu Szopka Betlejemska

WILKÓW – NAMYSŁÓW 2009

 

             Tradycją w Naszej Gminie jest organizowanie konkursu na Szopkę Betlejemską. Każdego roku konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem.PICT0006.jpeg

Do konkursu zostało zgłoszonych 16 szopek w tym: 12 szopek w kategorii prac wykonanych przez dzieci i młodzież do lat 15 oraz 4 szopki w kategorii prac zbiorowych. Pragnę poinformować, że większość prac dostarczonych na konkurs wykonali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu.

PICT0011.jpeg tak14 grudnia 2009 r. w Domu Kultury w Wilkowie odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej prace dostarczone na ww. konkurs. Prace oceniała komisja w następującym składzie: Zygmunt Pniewski – Przewodniczący Rady Gminy w Wilkowie, Honorata Rosińska – Inspektor ds. kadrowych w Urzędzie Gminy w Wilkowie, Magdalena Urbaniak – Bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowie, Dorota Birska – Podinspektor ds. kultury i sportu w Urzędzie Gminy w Wilkowie, Joanna Leszczyńska – Kierownik Wydziału Oświaty i Kultury w Starostwie Powiatowym w Namysłowie. Ww. komisja przy wyborze najpiękniejszych szopek kierowała się następującymi kryteriami: oceniała wkład włożony w pracę, elementy świąteczne – symbolizujące Święta Bożego Narodzenia oraz estetykę prac. Po długiej i wnikliwej ocenie komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

- W kategorii prac wykonanych przez dzieci i młodzież do lat 15: 
I miejsce
Daria Kurzawa – zamieszkała w Bukowiu (Publiczne Gimnazjum w Wilkowie), II miejsce Ewa Holc – zamieszkała w Bukowiu (Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu), III miejsce ex aequo – Klaudia Pawłowska zamieszkała w Bukowiu (Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu) i Sandra Łuczak zamieszkała w Bukowiu (Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu).

 W kategorii prac zbiorowych

- I miejscePubliczne Gimnazjum w Wilkowie,
- II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie,
- III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu.PICT0014.jpeg

Autorzy zwycięskich prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Namysłowie i Urząd Gminy w Wilkowie.

            Władze Gminy Wilków i Starostwa Powiatowego w Namysłowie pragną podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


Opracowała: Dorota Birska - podinspektor ds. kultury i sportu
w Urzędzie Gminy w Wilkowie

Zdjęcia z rostrzygnięcia konkursu w galerii:Projekt i realizacja: © 2011-2023 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności